O nás

Vydáváme audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v našem podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Vydavatelství založil v listopadu 2011 současný majitel Martin Pilař původně jako Dragontattoo (k vydání první audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - první díl trilogie Milénium Stiega Larssona s Martinem Stránským), další produkce již vyšla pod značkou OneHotBook. Zvuková podoba trilogie Milénium byla v takovémto rozsahu (celkem 46 hodin, první díl 14 hodin 30 minut) vůbec první na českém trhu. Po kladném přijetí Milénia pokračuje vydavatelství ve vydávání dalších audioknih s důrazem na co největší kvalitu ve všech aspektech.

Pro některá nakladatelství rovněž připravujeme audioknihy na klíč. 

Příběhy, které si chcete nechat vyprávět.

OCENĚNÍ:

Audiokniha roku 2019:   Absolutní vítěz – Dědina v podání Pavly Tomicové, Dity Kaplanové, Jiřího Vyorálka, Jaromíra Dulavy, Johanny Tesařové, Roberta Hájka a Ivany Uhlířové.

Audiokniha roku 2019:   Nejlepší vícehlasá četba – Dědina v podání Pavly Tomicové, Dity Kaplanové, Jiřího Vyorálka, Jaromíra Dulavy, Johanny Tesařové, Roberta Hájka a Ivany Uhlířové.

Audiokniha roku 2019:  Nejlepší jednohlasá četba – Serotonin v podání Otakara Brouska ml.

Audiokniha roku 2019:  Nejlepší interpret  Maigret na dovolené v podání Jana Vlasáka

KNIHA ROKU 2019 v kategorii Audiokniha: Na západní frontě klid  v podání Jaroslava Plesla


Audiokniha roku 2018:  Absolutní vítěz – Terror v podání M. Stránského, V. Beneše, D. Novotného, I. Luptáka, J. Vlasáka, R. Mikluše, P. Jeništy a dalších.

Audiokniha roku 2018:  Nejlepší vícehlasá četba – Terror v podání M. Stránského, V. Beneše, D. Novotného, I. Luptáka, J. Vlasáka, R. Mikluše, P. Jeništy a dalších.

Audiokniha roku 2018:  Nejlepší jednohlasá četba – Český ráj v  podání Petra Čtvrtníčka.

Audiokniha roku 2018:  Nejlepší zvukový design – Povídání o pejskovi a kočičce v podání herců Dejvického divadla.

Audiokniha roku 2018:  Nejlepší design – Povídání o pejskovi a kočičce s původními ilustracemi výtvarného dua Tomski&Polanski.

Bystrouška 2018: Nejlepší dětská audiokniha v kategorii 7-11 let Doktor Proktor a velká loupež zlata v podání Davida Novotného.


Audiokniha roku 2017:  Absolutní vítěz – TO v podání J. Ježkové, D. Novotného, J. Zadaržila, P. Soukupa, J. Vondráčka, V. Fridricha a M. Zelenky.

Audiokniha roku 2017:  Nejlepší vícehlasá četba TO v podání J. Ježkové, D. Novotného, J. Zadražila, P. Soukupa, J. Vondráčka, V. Fridricha a M. Zelenky.

Audiokniha roku 2017:  Nejlepší jednohlasá četba Vražda v Orient expresu v podání Lukaše Hlavici.

Audiokniha roku 2017:  Nejlepší audiokniha pro děti a mládež –  Knihy džunglí v podání Jana Zadražila a dalších šesti herců.

Audiokniha roku 2017:  Nejlepší obal Nekonečný příběh s původními ilustracemi Přemka Ponáhlého.


Audiokniha roku 2016:  Nejlepší audiokniha pro děti a mládež Doktor Proktor a konec světa. Možná... v podání Davida Novotného.

Audiokniha roku 2016:  Cena posluchačů Bylo nás pět v podání Jana Zadražila.


Audiokniha roku 2015:  Nejlepší dramatizovaná četba Sběratel v podání Jaroslava Plesla a Lucie Pernetové.

Audiokniha roku 2015:  Nejlepší obal – Mortdecai: Záhadný případ s knírem.


Audiokniha roku 2014:  Absolutní vítěz – Muž jménem Ove v podání Jana Vlasáka.

Audiokniha roku 2014:  Nejlepší četba  Muž z ostrova Lewis v podání Jiřího Dvořáka.


Audiokniha roku 2013:  Nejlepší interpret Národní třída v podání Hynka Čermáka.

Audiokniha roku 2013: Nejlepší vícehlasá audiokniha a Nejlepší hudbaNemesis (koprodukce s vydavatelstvím Radioservis).