Svět knihy 2019

Blíží se každoroční festival literatury na pražském výstavišti, takže jsme pro vás nachystali spoustu novinek a bohatý program.

1. května 2019 17:43:09

 
Náš stánek najdete na stejném místě jako předchozí roky pod číslem L207 a nebude chybět sleva 25 % na veškerou naši produkci či oblíbená akce 2 audioknihy na CD + 1 ke stažení zdarma. Navíc jsme dali dohromady také zajímavý program s našimi herci i spisovateli a pokřtíme čerstvé audio přírůstky. A na co se můžete od čtvrtka 9. do neděle 12. května na Světě knihy 2019 těšit?
 

PÁTEK 10. května 2019
13 – 13.50
VELKÝ SÁL – Střední hala
Audiokniha roku 2018
Asociace vydavatelů audioknih představí vítěze šestého ročníku soutěže o nejlepší audioknihu roku, a to v deseti kategoriích. Chybět nebude herec Jan Vlasák za ansámbl hlavní cenou ověnčené audioknihy Terror ani její režisér Hynek Pekárek a na místě bude samozřejmě i Petr Čtvrtníček, jehož interpretační výkon zajistil audioknize Český ráj prvenství v kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha. Besedu moderuje Denisa Novotná.
 
 
SOBOTA 11. května 2019
10.30 – 10.50
Stánek L207 – Levé křídlo
TICHÉ ROKY autogramiáda
Nechte si podepsat audioknižní novinku její autorkou Alenou Mornštajnovou a interpretkou Klárou Suchou.
 
11–11.50
LITERÁRNÍ SÁL – Levé křídlo
Hlasitý křest audioknihy TICHÉ ROKY
Nový román Tiché roky vyšel čerstvě jako kniha i audiokniha. O vzniku jeho zvukové podoby pohovoří herečka Klára Suchá a režisérka Jitka Škápíková, autorka Alena Mornštajnová zase prozradí, jak se jí poslouchal vlastní příběh. Společně pak audioknihu také slavnostně pokřtí.
 
11.30–12.00
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Hledání pokladu se SPRÁVNOU PĚTKOU
Oblíbená dobrodružná dětská série vychází jako audiokniha a s jejím prvním dílem Správná pětka na ostrově pokladů se budete moci seznámit naživo. Zábavné dobrodružství pro děti bude kočírovat herečka Michaela Maurerová a spolu s oceněnou zvukařkou audioknihy Karolínou Škápíkovou i s redaktorkou Terezou Filinovou možná objevíte opravdický poklad!
 
16–16.50
SÁL FANTASY & SCI-FI – Pravé křídlo
Audioknihy budoucnosti
Jak se točí fantastické audioknihy ve vydavatelství OneHotBook, v čem se bude pokračovat a co se chystá nového? Jak se do projektů lákají zajímaví herci a které tituly jsou největšími srdcovkami pro redaktory a režiséry? A kdy konečně vyjde další Mycelium? Zeptejte se tvůrčího týmu (redaktorka Šárka Jančíková, režisérka Jitka Škápíková a další), který vám předpoví audioknižní budoucnost.

16.30–17.30
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Detektivové na dovolené
Co se stane, když komisař Maigret opustí Paříž a Hercule Poirot se vydá k moři? Ale ani bratr Cadfael na zaslouženém odpočinku nezahálí. Potrapte své šedé buňky mozkové a přijďte si poslechnout, jak vznikaly audioknihy Maigret na dovolené, Zlo pod sluncem a Zázrak svaté Winifredy se slovutnými detektivy v hlavních rolích. Prozradí vám to herci Lukáš Hlavica, Jan Vlasák a Pavel Soukup i režiséři Michal Bureš a Hynek Pekárek.
 
 
NEDĚLE 12. května 2019
12–13.00
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Kdyby zdi mohly vyprávět
Příběh vily Tugendhat se letos dočkal filmového, ale i audioknižního zpracování. Česká historie očima britského autora Simona Mawera se k uším posluchačů dostává v podobě audioknih Skleněný pokoj a Pražské jaro. O tom, jak vznikaly, s publikem pohovoří Milena Steinmasslová, Robert Hájek, Jan Teplý a režisérka Jitka Škápíková.
 
 
 
Jak je vidno už z našeho PROGRAMU, na literárním festivalu a veletrhu SVĚT KNIHY představíme spoustu novinek, které budou na místě již k dostání. Jedná se o tyto tituly:
 
Zpět