Svět knihy 2018

Každoroční svátek literatury na pražském výstavišti je za dveřmi, nachystali jsme spoustu novinek a bohatý program.

2. května 2018 13:22:06

 

Náš stánek najdete na stejném místě jako předchozí roky pod číslem L207 a nebude chybět sleva 25 % na veškerou naši produkci či oblíbená akce 2 audioknihy na CD + 1 ke stažení zdarma. Navíc jsme dali dohromady také bohatý program s našimi herci i spisovateli a pokřtíme čerstvé audio přírůstky. A na co se můžete od čtvrtka 10. do neděle 13. května na Světě knihy 2018 těšit?

 

ČTVRTEK 10. května 2018

13 – 13.50
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
MALÉ UCHO
Dětský posluchač není žádné ucho, ale znalec mluveného slova, který neváhá poslouchat opakovaně! Své znalosti, postřeh a kreativitu využije ve velké hře o lákavé audioknižní výhry. Pusťte si do uší Mumínky, nebo Povídání o pejskovi a kočičce, Malé ženy a další příběhy, které si chcete nechat vyprávět. Hosté: Jitka Škápíková, Veronika Kubařová, Andrea Elsnerová


PÁTEK 11. května 2018

12 – 12.50
VELKÝ SÁL – Střední hala
Audioknižní ZÁKROK
Úspěšný autor světových bestsellerů z lékařského prostředí Robin Cook se vrací do České republiky s novými nápady a také s novou audioknihou. Pobeseduje s publikem a k tomu s tvůrci pokřtí audio verzi nového románu Zákrok, kterou čte Marek Holý. (Tlumočeno: čeština, angličtina)

 

13 – 13.50
VELKÝ SÁL – Střední hala
Audiokniha roku 2017
Asociace vydavatelů audioknih za přítomnosti předních českých interpretů a tvůrců audioknih představí čerstvé vítěze právě vyhlášeného ročníku soutěže Audiokniha roku 2017. Vzhledem k tomu, že jsme byli oceněni hned pětkrát, užijete si diskuse o našich titulech TO (Absolutní vítěz a Nejlepší vícehlasá audiokniha), Vražda v Orient expresu (Nejlepší jednohlasá audiokniha), Knihy džunglí (Nejlepší audiokniha pro děti a mládež) a Nekonečný příběh (Nejlepší obal). Dorazí také naši hvězdní interpreti Pavel Soukup (TO) a Lukáš Hlavica (Vražda v Orient expresu). Besedu moderuje Zuzana Vlčková.

 

15 – 15.50
Stánek S205 – Střední hala
Křest audioknihy OSM HOR a autogramiáda
Italský spisovatel Paolo Cognetti, pokřtí společně s interpretem Pavlem Baťkem audioknižní verzi svého světového bestselleru Osm hor a svým posluchačům audioknihy také podepíšou.

 

16 – 16.30
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Cesta na OSM HOR
Italský spisovatel Paolo Cognetti, autor světového bestselleru Osm hor, pohovoří o vzniku románu, zatímco herec Pavel Baťěk s režisérem Michalem Burešem prozradí zajímavosti ze zákulisí natáčení audioknihy, níž interpret přečte také ukázku.

 

16.30 hod. 
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Audioknižní KING
Král napínavých příběhů Stephen King si našel další cestu, jak se vám vkrást do hlavy – skrze uši! Po velkolepém audioknižním projektu TO se rozjíždí také detektivní série Pan Mercedes a tím to rozhodně nekončí… Co posluchače čeká dál a jaký horor je natáčet Kingova strašidelná vyprávění prozradí režisér Hynek Pekárek a interpreti Jitka Ježková, Vasil Fridrich či Pavel Soukup.

 

16 – 17.00
FANTASY & SCI-FI – Pravé křídlo
Audioknihy světové i české fantastiky
Zástupci audiovydavatelství věnujících se tvorbě audioknih v žánrech sci-fi, fantasy a horroru vám stručně představí svou produkci a své plány. Redaktorka OneHotBook prozradí, jaké chystáme další kingovky, pratchettovky, pohovoří o pokračování sérií jako Stín krkavce, Metro či Mycelium a odtajní jednu připravovanou červnovou pecku. Účinkují Jiří W. Procházka, Radek Volf, Šárka Nováková, Tomáš Výchopeň, a další.


SOBOTA 12. května 2018

12 – 12.50
VELKÝ SÁL – Střední hala
MUŽ A ŽENA a audiokniha 
Beseda s Michalem Vieweghem o jeho nové knize i ještě čerstvější audioknize Muž a žena. Autor představí svou novou knihu s tématem mezilidských vztahů, pokřtí za přítomnosti jedné z interpretek Martiny Krátké také audioknižní verzi.

 

14–14.50
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
HANA a její křest
Oblíbený román Hana konečně i jako mluvené slovo! O příběhu a vzniku jeho zvukové podoby pohovoří autorka Alena Mornštajnová, herečka Lenka Vlasáková a režisérka Jitka Škápíková, které audioknihu také slavnostně pokřtí. 


NEDĚLE 13. května 2018

14–14.50
SÁL AUDIOKNIH – Levé křídlo
Zeměplocha na disku
Ne náhodou pojmenoval Terry Pratchett svou Zeměplochu v originále Discworld! Jeho příběhy jsou totiž jako stvořené pro audioknihy. Soudné sestry už letí do vašich uší, které se rozezní smíchem hlasové čarodějky Zuzany Slavíkové a režisérky Jitky Škápíkové. Účinkující navíc představí celou koncepci série audioknižních pratchettovek, která Soudnými sestrami teprve začíná...

 

 

Jak je vidno už z našeho PROGRAMU,  na literárním festivalu a veletrhu SVĚT KNIHY představíme spoustu novinek, které budou na místě již k dostání. Jedná se o tyto tituly:

Zpět