Auto = audioknihy

Jsou tady prázdniny! Jestli vás čekají delší cesty autem, nezapomeňte si přibalit také audioknihy. Jak prozrazují naši herci, je to nejlepší příležitost k poslechu.

30. června 2017 16:48:31

 Vasil Fridrich
 Audioknihy poslouchám a rád. Nejčastěji v autě. Mí synové si teď užívají Poláčkovo Bylo nás pět, rozkošně načtené Honzou Zadražilem a já jsem si po delší době poslechl dech beroucí Lucku Pernetovou a Jardu Plesla ve Sběrateli.


 Jana Stryková
 Audioknihy mám čím dál raději. Oblíbila si je celá rodina. Nejčastěji si je pouštíme v autě, ale i doma při úklidu nebo před usnutím. V poslední době se zaměřujeme na pohádky, máme tříletého syna Jáchyma, který je velmi pravidelným posluchačem.
 

 Dana Černá

Audioknihy poslouchám hlavně v autě, kde trávím dost času.


  
 Petr Jeništa
Audioknihy poslouchám rád. Když jedu daleko autem, tak jedině na audioknihách. Kromě Tlučhořovic rodinky, kterou zbožňuju, jsem poslouchal například Paměti Marilyn Monroe. Poslouchám všechno, co vypráví moje kamarádka Simona Peková, která pro rádio v Brně načítá jednu knížku za druhou. A čím víc jeto literatura faktu, tím je mi to bližší.

  Apolena Veldová
Jsem občasnou posluchačkou audioknih, které využívám k poslechu především při delších cestách automobilem. Zjistila jsem, že mluvené slovo mne udržuje více v pozornosti, než hudba. A méně ovlivňuje k rychlé jízdě. Jaké mluvené slovo to je, záleží na momentální náladě a obsahu přihrádky v palubní desce.

  Aleš Procházka
Teď už tolik nestíhám, ale jako dítě jsem poslouchal rádio pořád. V sobotu byla vždycky rozhlasová hra pro mládež a v neděli pohádka – to jsem miloval. Prázdniny jsem většinou trávil v Kutné Hoře u babičky, která neměla televizi, ale jenom rozhlas. Takže jsme vždycky společně poslouchali a mě to fascinovalo. Navíc jsem rád četl. A čtení i poslech podněcují fantazii. 

  Jitka Ježková

Audioknihy poslouchám v autě a ráda. I když… ten pocit, že mám knihu v ruce a spolutvořím ten svět a příběh vlastní imaginací, tomu se nic nevyrovná.


 Martin Myšička
Jsem posluchač „mluveného slova“. Slyšel jsem spoustu audioknih nebo i dramatizované četby, rozhlasových her či četby na pokračování. Myslím si, že audioknihy teď zažívají velký boom. Poslouchám hlavně v autě, nebo když dělám nějakou manuální činnost, u které můžu mít „hlavu jinde“. Mimo jiné jsem hodně poslouchal před několika lety během období, kdy jsem nemohl mluvit a na tři měsíce jsem vypadl z veškeré práce.

 Lucie Pernetová

Jako máma jsem posluchač audioknih pro děti. Když si pustím nějakou ‘dospělou’, může číst třebas Hynek Čermák, ale stejně kvůli únavě spím do pěti minut. Snad to přejde.


 Růžena Merunková
Můj syn Lukáš Hlavica před nedávnem vyhrál cenu Audiokniha roku jako nejlepší interpret za loňský rok, takže jsem si toho Spalovače mrtvol prostě musela poslechnout. Ale nejvíc poslouchám právě se synem nebo s mužem v autě – dobře se na to soustředí, tím spíš, když neřídím a vezu se jako pasažér.

Zpět