Book cover

Katalogové č.: AK072
EAN: 8594169480725
Formát: 2 x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hod. 1 min.

Recenze

Henning Mankell - Usměvavý muž / schefikuvblog.eu

Režie:

Michal Bureš

Mohlo by se Vám líbit

Usměvavý muž

Policajt musí umět v pravý čas odejít. Nebo ve správnou chvíli zůstat.
Poté, co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabil člověka, podléhá existenciální krizi, utápí v depresích a nezadržitelně propadá alkoholu. Nakonec se rozhoduje definitivně odejít od policie. Odmítne i dávného přítele, který jej požádá o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Když však tentýž starý známý zanedlouho rovněž nalezen mrtev, vrací se Wallander do práce, aby případ dvojnásobné vraždy vyjasnil. Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší záhadnou věčně usměvavou tvář, pod níž se skrývá temnota manipulátora tahajícího za nitky. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco se Wallander vydal na stopu vrahovi, někdo je na stopě jemu.

Čtvrtý díl série případů komisaře Wallandera.

Autor:
Henning Mankell další tituly

author

(1948 – 2015)

Narodil se ve Stockholmu a vyrůstal na různých místech Švédska. Zeť režiséra Ingmara Bergmana působil zprvu jako herec, divadelní režisér a intendant nejen ve své vlasti, ale i v Mosambiku, kde vedl soubor Avenida a psal stranou evropského ruchu. Na začátku 90. let vytvořil postavu komisaře Wallandera, díky níž se celosvětově proslavil. Všech 11 knih série, kterou stejně jako další autorovy knihy vydalo nakladatelství Host, postupně představujeme i v audioverzích. Detektivovy případy se v Mankellově vlasti dočkaly celovečerních filmových adaptací. Poté následoval seriál Wallander, natočený roku 2005 ve švédské televizi a o tři roky později i v BBC, která hlavní role svěřila Kennethu Branaghovi. V roce 2020 Netflix uvedl první sérii seriálu Mladý Wallander. Krom toho autor vytvořil mj. detektivní thriller Číňan (č. 2011), memoárovou knihu Pohyblivý písek (č. 2017) a romány Italské boty (č. 2017) a Švédské holínky (č. 2018).

Účinkující:

Jiří Vyorálek další tituly

(* 1974)

Rodák z Třebíče vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU. Po angažmá v Divadle 7 a půl účinkoval v Divadle Husa na provázku, kde se úspěšně zhostil např. role Shakespearova Hamleta nebo knížete Myškina v jevištní tetralogii Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka. Za souborné uvedení tohoto cyklu byl roku 2007 nominován na Cenu Thálie. Několik dalších sezon působil na volné noze. Ztvárnil řadu rolí nejen v Divadle Reduta, ale i ve filmu (Největší z Čechů, Rodina je základ státu, Posel, Masaryk, Milada, Úhoři mají nabito) a v televizi (historické série České století a První republika). Od roku 2013 je stálým členem souboru pražského Divadla Na zábradlí.

 

author