Book cover

Katalogové č.: AK165
EAN: 8594169481654
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 22 hodin 3 minuty

Překlad: Klára Kolinská

datum vydání: léto 2019

Reportáž

Jak vznikala audiokniha TAJNÁ HISTORIE / ArtZóna

 

Recenze

Tajná historie / Lukáš Vavrečka

Tajná historie (audiokniha) / jeduvknize.cz

Režie:

Michal Bureš

Tajná historie

Co by dokázalo dohnat pět rozumně uvažujících lidí k vraždě?
 
Richardovi se na univerzitě podaří zařadit mezi elitní kroužek pěti studentů klasické řečtiny a užívá si idylu intelektuálního přátelství v uzavřené skupince. Následný rozklad sounáležitosti mu tedy připadá o to palčivější a pouští se do pátrání, co jej mohlo zapříčinit. Kdy se vlastně opojení životem a věděním proměnilo v natolik destruktivní síly, aby přimělo v podstatě sympatické hrdiny ke zločinu?
 
„Nepovažuji se za žádného zloducha. Kdykoliv čtu v novinách o spáchaných vraždách, pokaždé mě zaráží ta zatvrzelá, skoro až dojemná sebejistota, s níž všichni ti sérioví škrtiči, úchylní pedofilové a zvrácení zločinci všeho druhu odmítají rozpoznat zlo, které se v nich skrývá, a dokonce pociťují nutkání hlásit se k jistému falešnému pojetí slušnosti: ,Já jsem v podstatě velice slušný člověk.‘“​

Autor:
Donna Tartt další tituly

author

(* 1963)

Jedna z nejuznávanějších současných amerických spisovatelek nejprve studovala na Univerzitě Mississippi, později přestoupila na Bennington College ve Vermontu. Už během studia klasické literatury začala pracovat na svém prvním románu, který publikovala pod názvem Tajná historie (1992; Osveta, 1996, Argo, 2017). Autorčino psaní charakterizuje vypravěčská poctivost, myšlenková hloubka a neuspěchaná prokomponovanost, takže trvalo léta, než napsala další rozsáhlé prózy Malý kamarád (2002; Argo, 2016) a Stehlík (2013; Argo, 2015), který získal Pulitzerovu cenu jako nejlepší americký román. Za své knihy obdržela řadu ocenění a byly přeloženy do 31 světových jazyků.
 

Účinkující:

Daniel Bambas další tituly

(* 1980)

V divadle vystupoval už jako dítě a ještě během studií na DAMU získal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde hraje dodnes. Hostuje na mnoha jiných scénách – Městské divadlo Mladá Boleslav, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Komorní činohra, 3D company. Pracuje pro TV, film, dabing i rozhlas. Je držitelem Ceny Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon v inscenaci Krás(k)a na scéně Městského divadla Mladá Boleslav.

 

author