Book cover
Katalogové č.: AK319
EAN: 8594169483191
Formát: 1CD mp3
Délka nahrávky: 10 hodin 39 minut
Překlad: Jan Kozák

Datum vydání: 13. prosince 2019

Režie:

Hynek Pekárek

Příběhy skutečné odvahy

O mimořádně nezdolné síle lidského ducha

Už nemůžeš? Tak přidej na houževnatosti! Někdejší elitní parašutista Bear Grylls ví, k čemu se jedinec musí přimět, aby v extrémních situacích nepodlehl zoufalství.Předkládánám nejen strhující příběhy průzkumníků, špionů a dalších profesionálních dobrodruhů, ale i mezní dramata obyčejných lidí, kteří se odmítli vzdát tváří v tvář smrti. 

Pokud má ta smrt mrazivou podobu arktické obludy z pradávna, mohla by rázem pozřít celou vědeckou expedici, jak bolestně předvídá sir John Franklin. Při zlézání Matterhornu zase bude důležité, kdo se dokáže bez jistícího lana udržet ve výšce dvanácti set metrů nad okolní krajinou jako Edward Whymper. A jaké šance měl chrabrý mořeplavec Thor Heyerdahl, jestliže se bez cizí pomoci rozhodl obeplout svět na primitivním voru a postihl ho stav nouze?

Dá se vůbec ještě něcopodniknout, když válečného zajatce mučí zavilí Japonci, když se skrznaskrz prostřílený mariňák potřebuje odplížit z afghánského bojiště nebo když jediný cestující přeživší pád letadla hledá v pustině And jídlo? Zatímco z některých Gryllsových vyprávění běhá člověku pouze mráz po zádech, u jiných mu rovnou naskočí husí kůže po celém těle, jelikož boj o holý život nikdy nebyl procházkou růžovým sadem. 

„Čtenář (…) vnímá prožitky osob, které se mu na okamžik prostřednictvím útrap stávají blízké, sympatické; přeje jim a doufá ve šťastný konec, stejně jako se rmoutí nad smrtí několika z nich. (…) Vždyť i zemřít vyžaduje nebetyčnou odvahu.“ - vaseliteratura.cz

Autor:
Bear Grylls další tituly

author

(* 1974)

Rodák ze severoirského Donaghadee Edward Michael Grylls – s rodinnou přezdívkou Bear – je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Vystudoval Eton College a španělštinu na Londýnské univerzitě. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS, mj. ve střední Africe. Proslavil se jako průvodce seriálem Nutné k přežití, který uváděl Discovery Channel a nyní Prima Zoom (pod původním názvem Muž versus divočina). Ve třiadvaceti letech Grylls coby nejmladší Brit pokořil Mount Everest, v šestadvaceti obeplul svou vlast na vodním skútru a v pětatřiceti se stal nejmladším nejvyšším náčelníkem britských skautů. Nyní tuto organizaci reprezentuje jako hlavní ambasador. Dobrodruh v hodnosti poručíka komandéra, který je držitelem několika extrémních rekordů, vychovává tři syny.

Účinkující:

Pavel Soukup další tituly

(* 1948)

Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.

author