Book cover


Katalogové č.: AK282
EAN: 8594169482828
Formát: CD mp3
Délka nahrávky: 

datum vydání: podzim 2019

Recenze

Režie:

Hynek Pekárek

Předčítač

Když se student práv Michael v rámci praxe ocitne u soudu při procesu s dozorkyněmi z koncentračního tábora u Krakova, v jedné z nich pozná ženu, s níž měl ve svých patnácti letech vášnivý poměr. Jako dospívající mladík totiž navázal vztah s téměř o dvacet let starší Hannou – vybavuje se mu všechno, co spolu prožili a snaží se vyrovnat s minulostí, kterou před ním zatajila. Kdo vlastně byla ta žena, která měla ráda, když jí v posteli po milostných radovánkách předčítal? Román, vyprávěný hlavním hrdinou v "ich" formě a provázený jeho niternými filozofickými úvahami, se na pozadí osudové lásky zabývá otázkou německé viny za zločiny druhé světové války a přístupu dvou generací k ní.

Román v roce 2088 zfilmoval režisér Stephen Daldry (Billy Elliot, Hodiny, seriál The Crown) s Kate Winslet, Davidem Krossem a Ralphem Fiennesem v hlavních rolích. 

Autor:
Bernhard Schlink další tituly

author

Účinkující:

Jan Šťastný další tituly

(*1965)

Zlínský rodák se před kamerou objevil už jako dítě: v deseti letech účinkoval v hraném televizním večerníčku, později též v rodinném seriálu Jedno malé sídliště (1978). Během dospívání hrál ve filmech Mezi námi kluky (1981) nebo Za humny je drak (1982) a ještě jako student získal hlavní roli v seriálu Rodáci (1987). Po absolvování na pražské DAMU působil čtyři sezony v Národním divadle v Praze. Od roku 1992 je členem souboru činohry Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil mnoho rolí v klasických i moderních hrách (Král Krysa, Othello, Brouk v hlavě, Ideální manžel a další). Od nového tisíciletí se objevil v mnoha seriálech (například Život na zámku, Zdivočelá země, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě či Vyprávěj). Ačkoliv byl vzhledem k silnému moravskému přízvuku ve svých prvních filmech předabováván, v současnosti se úspěšně věnuje i dabingu (jeho hlasem promlouvá Antonio Banderas či Mel Gibson). V posledních letech se věnuje také pedagogické činnosti a přednáší na katedře činoherního divadla na pražské DAMU.

author