Book cover

Katalogové č.: AK273
EAN: 8594169482736
Formát: 1x CD mp3
Délka nahrávky: 10 hodin 24 minut

Překlad: Naďa Funioková

Datum vydání: 30. června 2020

 

Recenze

Nestydatý gentleman a jeho rozpaky / naposlech.cz

Nestydatost bikin / marketaruzickova.cz

Režie:

Hynek Pekárek

Nestydaté plavky

Důležitý je zápal pro věc. Zvlášť se zapálenými lýtky! 

Po absolutoriu prestižní univerzity hodlá pohledný mladík Colm Moran s investiční pomocí svého bohatého otce začít závratnou kariéru hollywoodského producenta. Pan Moran starší má ale se synem jiné plány: než mu bude ochotný půjčit své peníze, musí mu potomek dokázat, jaké má podnikatelské vlohy. Přiměje ho proto převzít rodinnou firmu na výrobu nadměrných plavek na maloměstském zapadákově. Naštěstí i tam žijí pěkné, i když velmi počestné dívky. Mladý manažer se pouští do modernizace provozu a společně s kamarády zkouší prorazit s miniaturním dvojdílným koupacím úborem značky Drzé bikiny. Podaří se mu v zastydlém roce 1957, kdy jsou Twiggy, hipíci a Beatles hudbou budoucnosti, uchvátit trh stylovými plavkami a přesvědčit nádhernou kuchařku a hospodyni Jean, že je pro ni ten pravý? 

Od autora kultovní série Mládí v hajzlu, prošpikované ironickým nadhledem a nekorektním humorem!

„Hlavní hrdina je vynalézavý, trochu mladý, trochu nerozvážný, ale uličnicky šarmantní v tom, jak uvažuje o ženách, sexu a dalších radostech života. Moc jsem mu přála úspěch nejen na poli plavkovém, ale i milostném. – vaseliteratura.cz

Autor:
C. D(ouglas) Payne další tituly

author

(* 1949)

Americký humorista přišel na svět v Akronu ve státě Ohio a nyní žije v severní Kalifornii. Vystudoval historii na Harvardu (1971) a poté se pokoušel přijít životu na kloub v nejméně padesáti zaměstnáních: od novinového redaktora a reklamního kreativce přes údržbáře přívěsů až po výrobce nábytku a návrháře hraček. Psaní se věnuje od čtyř let a tato činnost mu údajně nikdy nečinila obtíže, kdežto přimět vydavatele, aby jeho knihy vytiskli, svázali a zaplatili mu honorář, je prý už pořádná svízel. Celosvětového úspěchu dosáhl deníkovou sérií pro teenagery a další mírně pokročilé Mládí v hajzlu (1993–2020; zfilmováno 2009). 

Účinkující:

Petr Jeništa další tituly

(* 1977)

Absolvent Pražské konzervatoře působil zprvu v Divadle F. X. Šaldy v rodném Liberci, v hradeckém Klicperově divadle a také na elitních brněnských scénách (Husa na provázku, HaDivadlo, ND Brno). Od roku 2013 je ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí. Filmové a televizní diváky zaujal rolemi ve snímcích Nuda v Brně (2003), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Kuličky (2008), Proměny(2009), Příběh kmotra (2013), Hlas pro římského krále (2016) anebo v seriálech Život a doba soudce A. K. (2014), Já, Mattoni (2016) a Bohéma (2017).

author