Book cover

Režie:

Michal Bureš

Nekonečný příběh

Když nesmělý Bastián Balthazar Bux jednoho dne prchá před spolužáky, kteří ho šikanují, rozhodne se před nimi schovat v antikvaritátu. V bezpečí za dveřmi krámku jej zaujme kniha s motivem dvou hadů, kteří jsou vzájemně zakousnuti do svých ocasů a názvem Nekonečný příběh. Chlapec nedokáže odolat a když je majitel knihkupectví zabrán do telefonického hovoru, svazek ukradne a úchýlí se s ním do své skrýše na půdě školy. Její příběh vypráví o říši Fantázie, která pomalu upadá do Nicoty. Zatímco čte o záchranné misi bojovníka Átreje, uvědomuje si, že se celé vyprávění týká i jeho. I on se bude muset aktivně zapojit, aby říše, která ho okouzlila, a její vládkyně dětská císařovna mohly být zachráněny. Dokáže se ale vyrovnat s následky svých činů v realitě, kterou stvořil pomocí svých přání, a bude umět čelit své temné stránce? Jen tak se totiž bude moci vrátit se zpět do světa, kam patří...

 

    Audiokniha roku 2017: Nejlepší obal

Autor:
Michael Ende další tituly

author

 (1929–1995)

Rodák z Garmisch-Partenkirchenu snil o tom, že se stane hercem. Obor vystudoval, ale nakonec se rozhodl pro spisovatelskou dráhu a úspěch slavil už s prvotinou Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema (1960, č. 1997, film Dennis Gansel). Z díla moderního německého klasika prózy pro děti a mládež se milovníkům toulek fantastickým časoprostorem nejsnáz vybaví jeho Nekonečný příběh (1979, č. 1987), zejména díky filmu Wolfganga Petersena – obě díla jsme vydali v audioverzi. S největším ohlasem se však setkala pohádka Momo a ukradený čas (1973, č. 1979), jejíž poselství vyneslo Endemu řadu evropských ocenění a dosud pět adaptací. I zápletky příběhů Punč přání (1989, č. 1993) a Dlouhá pouť do Santa Cruz (1992, č. 2001) ocení vnímavé „děti od 80 do 8 let“, jak autor ve shodě s Tolkienem rád připomínal. Barvité obzory existence, které máme vzdor lákadlům konzumu stále ve své moci, otevírá i povídková sbírka Vězení svobody (1992, č. 1994).

Účinkující:

Jan Vlasák další tituly

(* 1943)

Narodil se v Čáslavi, vystudoval brněnskou JAMU a poté se stal členem souboru divadla v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (Tři králové,PF 77,Hodina tance a láskyOrdinace v růžové zahraděCesty domů,Cukrárna,Cirkus Bukowsky,První republikaSvět pod hlavou) a filmů (Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory).

author