Book cover

Katalogové č.: AK159
EAN: 8594169481593
Formát: 1 x CD mp3
Délka nahrávky: 7 hodin 35 minut

Recenze

Jak se žije po smrti / naposlech.cz

Režie:

Jan Horáček

Mohlo by se Vám líbit

Musela jsem zemřít

Když Anitě Moorjani diagnostikovali rakovinu, odmítla standardní léčbu. S nemocí bojovala čtyři roky, poté upadla do kómatu a lékaři jí nedávali naději. Ona se ale po třech probrala a věděla, že se uzdravuje a že má sílu se vyléčit.  Fascinující zážitek blízké smrti naprosto změnil její pohled na život. O svůj osobní příběh se proto rozhodla podělit a inspirovat ostatní, aby se nebáli být sami sebou a uvědomili si, že „každodenní problémy nikdy nejsou tak hrozné, když na ně nahlížíme s humorem a láskou“.

Autor:
Anita Moorjani další tituly

author

(* 1959)
Narodila se v Singapuru indickým rodičům. Po dvou letech se její rodina přestěhovala do Hongkongu, kde Anita studovala na britských školách a prožila většinu života. V roce 2002 jí byla diagnostikována rakovina, ona ale odmítla podstoupit obvyklou léčbu. Po čtyřech letech boje s nemocí upadla do kómatu, a když se z něj po třech dnech probrala, považovali to lékaři i její okolí za zázrak. O svůj příběh – jak nemoc naprosto změnila její pohled na život a jak se ocitla tváří v tvář smrti – se rozhodla podělit v knize Musela jsem zemřít (Knižní klub, 2013). V současnosti pořádá přednášky a semináře, přednáší na konferencích a vypráví o hlubokém vhledu, který zažila na onom světě.  

Účinkující:

Dana Novák Pešková další tituly

(* 1964)
Absolventka brněnské JAMU (obor činoherní herectví) a DAMU (obor hlasová pedagogika a hlasová terapie) po absolutoriu působila v Jihočeském divadle a následných 20 let byla členkou souboru činohry Národního divadla v Brně. Od počátku profesního života patřila rovněž nejen mezi dabingové a rozhlasové herce, ale pracovala i jako moderátorka. Setkání s Jiřím Menzelem při společné práci na inscenaci Sen noci svatojánské a jeho režijní krédo „Hlavně nic nehrej - jenom to říkej!“ v ní odstartovalo zájem o lidský hlas jako o magické komunikační médium (s cílem dalšího vzdělávání se v tomto oboru). Mezníkem v jejím životě bylo rozhodnutí opustit post herečky Národního divadla v Brně a odejít na “volnou nohu“ do Prahy, kde dnes žije. Odvážný krok jí přinesl řadu televizních a filmových hereckých příležitostí (Okno do hřbitova, Cesty domů, Lehká jako dech, Modré stíny) i spoluúčast v zajímavých projektech. Kromě dabingové, rozhlasové, divadelní a filmové tvorby se aktivně věnuje pedagogické činnosti v oblasti jevištní mluvy a herectví, vzdělávání dospělých v oblasti komunikace a v neposlední řadě je též praktikující hlasovou terapeutkou.

author

Jan Vondráček další tituly

(* 1966)

V dětství chodil do dramatického kroužku, ale k divadlu se dostal až během vojenské prezenční služby v Armádním uměleckém souboru. Následovalo studium na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, odchod s celým ročníkem do nově vzniklého Dejvického divadla, účast na mnoha festivalech, řada ocenění a vstup do souboru Divadla v Dlouhé, jehož členem je dodnes. Díky seriálu Mentalista, v němž dabuje hlavní postavu Patrika Janea, je známý i jeho hlas (Cena Františka Filipovského 2010). Filmoví a televizní diváci ho mohli zaznamenat ve filmech Pokoj v duši (2009), Lidice (2011), Příběh kmotra (2013) nebo v seriálech České století (2013), Život a doba soudce A. K. (2014), Vraždy v kruhu (2015) a Kapitán Exner (2017).

author