Book cover

Katalogové č.: AK360
EAN: 8594169483603
Formát: 1x CD mp3
Délka nahrávky: 12 hodin 12 minut

Překlad: Hana Sichingerová

Datum vydání: 17. 9. 2020

 

Recenze

Režie:

Jitka Škápíková

Katarze

Na omluvu je někdy smrtelně pozdě…

Video ze Snapchatu, v němž mladá zaměstnankyně kina žadoní o odpuštění a čelí brutálnímu útoku, její přátele šokuje. Stellino nalezené tělo je označené číslem 2. Vzhledem k tomu, že obětí je nezletilá, přizve detektiv Huldar k vyšetřování i psycholožku Freyju, aby policii pomohla s výslechy dívčiných spolužáků. Brzy se ukáže, že Stella nebyla žádné neviňátko, ale kdo ji mohl až tak nenávidět? A pak se ztratí Egill, který v podobně děsivých příspěvcích také prosí o prominutí. Je zřejmé, že řešení případu nebude jednoduché a hlavně, že vrah ještě neskončil… A kde vlastně začal?

Třetí díl islandské sextalogie s detektivem Huldarem a psycholožkou Freyjou

„Autorčino lepkavě strašidelné příšeří je ideální končina, kde se člověku po zádech prochází mráz. Skvělý předpoklad pro to, aby stanula v první řadě tvůrců severské krimi.“ – The Times

„Yrsa je excelentní manipulátorka, a protože je to chytrá ženská milující záhady a intriky, stále bude o několik kroků před vámi a bude vás mít tam, kde potřebuje.“ – severskedetektivky.cz

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir další tituly

author

(* 1963)

Islandská spisovatelka vystudovala stavební inženýrství a stále pracuje v oboru. Psaní se věnuje od roku 1998, kdy vydala svou první knihu pro děti. Pro malé čtenáře napsala celkem pět příběhů, mnohem víc ji však proslavily detektivky. V oboru krimi debutovala prózou Poslední rituál (2005), přeloženou do více než 30 jazyků. Za následující román Mrazivé světlo (2006) byla nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Veleúspěšná je rovněž její sextalogie s Freyjou a Huldarem, z níž zatím česky vyšly tituly DNAČerná díra Katarze (Metafora 2017–2019), anebo hororový příběh Pamatuji si vás všechny (Metafora 2015), který na filmové plátno převedl Óskar Thór Axelsson.

 

Účinkující:

Klára Cibulková další tituly

(* 1975)

Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i nyní. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl,Polda, Rapl), ale i zásluhou neméně úspěšných filmů (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas & Papas).

author