Book cover

Katalogové č.: AK216
EAN: 8594169482163
Formát: 1x CD mp3
Délka nahrávky: 6 hodin 47 minut

Ilustrace: Přemek Ponáhlý

Recenze

V lokomotivě přes moře a možná ještě dál / naposlech.cz

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema / vasedeti.cz

Režie:

Michal Bureš

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Další vyprávění plné fantazie od autora Nekonečného příběhu

Jim Knoflík je obyčejný kluk, jemuž se dějí neobyčejné věci. Už jako miminko se octl v Jasmánii, ostrovním královstvíčku, jemuž vládne král Alfons Třičtvrtěnadvanáct. Jeho nejlepším kamarádem je strojvůdce Lukáš, hrdý majitel parní lokomotivy Emy. Když se tahle nerozlučná trojice jednoho dne rozhodne vydat do světa, promění se jejich cesta ve velké dobrodružství. Po příjezdu do Mandaly totiž zjistí, že byla unesena císařova dcera a nešťastný panovník je požádá o pomoc při její záchraně. Stopy ztracené princezny je vedou pohořím Koruna světa, Údolím soumraku a skalní branou Ústa smrti až do dračího města Žalmánie. Tím ale jejích podivuhodné pátrání zdaleka nekončí, neboť na ně čeká množství zkoušek, nebezpečných překážek i tajuplných hádanek...

Podle příběhu byl v roce 2018 natočen stejnojmenný film v režii Dennise Gansela.

 

Autor:
Michael Ende další tituly

author

 (1929–1995)

Rodák z Garmisch-Partenkirchenu snil o tom, že se stane hercem. Obor vystudoval, ale nakonec se rozhodl pro spisovatelskou dráhu a úspěch slavil už s prvotinou Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema (1960, č. 1997, film Dennis Gansel). Z díla moderního německého klasika prózy pro děti a mládež se milovníkům toulek fantastickým časoprostorem nejsnáz vybaví jeho Nekonečný příběh (1979, č. 1987), zejména díky filmu Wolfganga Petersena – obě díla jsme vydali v audioverzi. S největším ohlasem se však setkala pohádka Momo a ukradený čas (1973, č. 1979), jejíž poselství vyneslo Endemu řadu evropských ocenění a dosud pět adaptací. I zápletky příběhů Punč přání (1989, č. 1993) a Dlouhá pouť do Santa Cruz (1992, č. 2001) ocení vnímavé „děti od 80 do 8 let“, jak autor ve shodě s Tolkienem rád připomínal. Barvité obzory existence, které máme vzdor lákadlům konzumu stále ve své moci, otevírá i povídková sbírka Vězení svobody (1992, č. 1994).

Účinkující:

Jan Vlasák další tituly

(* 1943)

Narodil se v Čáslavi, vystudoval brněnskou JAMU a poté se stal členem souboru divadla v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (Tři králové,PF 77,Hodina tance a láskyOrdinace v růžové zahraděCesty domů,Cukrárna,Cirkus Bukowsky,První republikaSvět pod hlavou) a filmů (Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory).

author