Book cover

Katalogové č.: AK257
EAN: 8594169482576
Formát: 1CD mp3
Délka nahrávky: 2 hodiny 23 minut

Překlad: Martina Knápková

datum vydání: 3.12. 2019

 

Recenze

Když promluví Hilda a pidilidi / vanili.cz

Hilda a pidilidi - recenze / schefikuvblog.eu

Režie:

Jitka Škápíková

Hilda a pidilidi

Takový je holt život dobrodruha!

Modrovlasá rozumbrada Hilda je malá průzkumnice, která má na světě ze všeho nejradši svůj skicák, liškolouška Větvíka, maminku a všechny obry, trolly, hafíky a skřítky, co žijí u nich v údolí. Zničehonic však v domku, v němž s maminkou doposud spokojeně bydlela, vypukne spoušť. Miniaturním elfům, kteří údolí obývají, totiž dochází trpělivost s tím, jak jim obě „obryně“dupou nad hlavou, a tak se je snaží vystrnadit. Hilda se s nimi za pomoci elfa Alfura rozhodne promluvit, jenže pidilidi jsou velcí byrokraté a navíc situaci poněkud zkomplikují obři…

Seznamte se s dřevěným skřítkem Poleňákem, který rád lehává u krbu, zjistěte, jak lepkavý je trolí hlen, které vtipy mají rádi duchové, a proč obři odletěli do vesmíru.

Hildiny příběhy uchvátily příznivce komiksů, poté i diváky animovaného seriálu od Netflixu a teď rozezní i vaše uši! 

Autor:
Luke Pearson & Stephen Davies další tituly

 

Luke Pearson 

(* 1987)

Je britský kreslíř a scenárista. Kromě komiksů se věnuje ilustracím do novin a časopisů, na knižní obálky či na plakáty. Působil v mnoha produkčních firmách, které se zabývají kreslenými filmy. Proslavila ho postava holčičky Hildy, kterou vymyslel, nakreslil a pak jí dal i dar mluvit, alespoň tedy na TV.
 

 

Stephen Davies

(* 1976)

Britský autor dětských knížek se živil také česáním jablek, sklízením rýže, výukou angličtiny nebo jako producent v rádiu. Celou dobu četl a psal. Než se v roce 2014 vrátil do Londýna, žil 13 let v Africe, která je pro něj stále inspirací. Má rád čínské kresby tuší a hru v šachy. Jeho nejnovější knihou je Chessboxer.

Účinkující:

Martha Issová další tituly

(* 1981)

Po nedokončeném studiu herectví na pražské konzervatoři nastoupila do Divadla na Fidlovačce, zároveň hrála v Divadle v Řeznické, Divadle Bez zábradlí a v Černé labuti a od roku 2006 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle. Na stříbrném plátně debutovala v roce 1999 ve filmu Hanele, Kachyňově filmovém přepisu novely Ivana Olbrachta, v roce 2008 byla nominována na Českého lva za roli ve filmu Alice Nellis Tajnosti. Účinkovala i v mnoha dalších snímcích, např. Početí mého mladšího bratra (2000), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Děti noci (2008), Mamas & Papas (2010), Perfect Days (2011), Ve stínu (2012) či Sedmero krkavců (2015). Známá je také z televizních seriálů (např. Hop nebo trop, Dobrá čtvrť, Čtvrtá hvězda nebo Zkáza Dejvického divadla). 

 

author