Book cover


Katalogové č.: AK257
EAN: 8594169482576
Formát: 1x CD mp3
Délka nahrávky: 

Překlad: Martina Knápková

datum vydání: říjen 2019

Recenze

Režie:

Jitka Škápíková

Hilda a pidilidi

„Vzrušující zážitky si Hildu zkrátka vždycky najdou…“
 
Modrovlasá rozumbrada Hilda je dobrodružka a průzkumnice, která má na světě ze všeho nejradši svůj skicák, liškolouška Větvíka, maminku a všechny obry, trolly, hafíky a skřítky, co žijí u nich v údolí. Zničehonic však v domku, v němž doposud spokojeně bydlela s maminkou, vypukne spoušť. Miniaturním elfům, kteří dolinu také obývají, totiž dochází trpělivost s tím, jak jim obě dupou nad hlavou, a tak se je snaží vystrnadit. Hilda se s nimi za pomoci elfa Alfura rozhodne promluvit, jenže pidilidi jsou velcí byrokraté a do toho situaci poněkud zkomplikují obři…

Seznamte se s dřevěným skřítkem Poleňákem, který rád lehává u krbu, zjistěte, jak lepkavý je trolí hlen, které vtipy mají rádi duchové, a proč obři odletěli do vesmíru.

Hildina dobrodružství uchvátila nejprve příznivce komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní míří do vašich uší!

Autor:
Luke Pearson další tituly

Luke Pearson (* 1987)
Je britský kreslíř a scenárista. Kromě komiksů se věnuje ilustracím do novin a časopisů, na knižní obálky či na plakáty. Působil v mnoha produkčních firmách, které se zabývají kreslenými filmy. Proslavila ho postava holčičky Hildy, kterou vymyslel, nakreslil a pak jí poskytl i dar mluvit, alespoň tedy na televizní obrazovce.
 

Stephen Davies (* 1976) 
Britský autor dětských knížek se živil také česáním jablek, sklízením rýže, výukou angličtiny nebo jako producent v rádiu. Celou dobu četl a psal. Než se v roce 2014 vrátil do Londýna, žil 13 let  v Africe, která je pro něj neustálou inspirací. Má rád čínské kresby tuší a rád hraje šachy – jeho nejnovější kniha se jmenuje Chessboxer.

Účinkující:

Martha Issová další tituly

(* 1981)

Po nedokončeném studiu herectví na Pražské konzervatoři nastoupila do pražského Divadla Na Fidlovačce, zároveň hrála v Divadle v Řeznické, Divadle Bez zábradlí a v Černé labuti a od roku 2006 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle. Na stříbrném plátně debutovala v roce 1999 v olbrachtovské filmové adaptaci Karla Kachyni Hanele, v roce 2008 byla nominována na Českého lva za roli ve filmu Alice Nellis Tajnosti a účinkovala v mnoha dalších snímcích, např. Početí mého mladšího bratra (2000), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Děti noci (2008), Mamas & Papas (2010), Perfect Days (2011), Ve stínu (2012) či Sedmero krkavců (2015). Známá je také z televizních seriálů (např. Hop nebo trop, Dobrá čtvrť nebo Čtvrtá hvězda).

 

author