Book cover

Katalogové č.: AK320
EAN: 8594169483207
Formát: 1CD mp3
Délka nahrávky: 2 hodiny 22 minut

Překlad: Martina Knápková

datum vydání: 2. 4. 2020

 

Recenze

Hilda a parádní slavnost - recenze / schefikuvblog.eu

Režie:

Jitka Škápíková

Hilda a parádní slavnost

„A co se dělo pak?“ „Něco úžasného!“ zvolal havran. „Ale nepamatuji si co...“

Druhý díl zavádí modrovlasou rozumbradu Hildu a její maminku do uspěchaného města Trolberg, jež se ani v nejmenším nepodobá nádherné divočině, kterou musely opustit. Když Hilda ve škole dostane za úkol vypracovat se spolužáky projekt o krásách jejich města, neví si s ním rady – ale když se jí naskytne příležitost zažít dobrodružství, neodolá! Potká během něj divoké elfy, draky, kteří plivou oheň, tajemného mluvícího havrana a nové kamarády, díky nimž na město Trolberg možná přece jen změní názor.

Dobrodružství Hildy nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu, pak knižní série a konečně také její audioknižní zpracování.

Autor:
Luke Pearson & Stephen Davies další tituly

 

Luke Pearson 

(* 1987)

Je britský kreslíř a scenárista. Kromě komiksů se věnuje ilustracím do novin a časopisů, na knižní obálky či na plakáty. Působil v mnoha produkčních firmách, které se zabývají kreslenými filmy. Proslavila ho postava holčičky Hildy, kterou vymyslel, nakreslil a pak jí dal i dar mluvit, alespoň tedy na TV.
 

 

Stephen Davies

(* 1976)

Britský autor dětských knížek se živil také česáním jablek, sklízením rýže, výukou angličtiny nebo jako producent v rádiu. Celou dobu četl a psal. Než se v roce 2014 vrátil do Londýna, žil 13 let v Africe, která je pro něj stále inspirací. Má rád čínské kresby tuší a hru v šachy. Jeho nejnovější knihou je Chessboxer.

Účinkující:

Martha Issová další tituly

(* 1981)

Po nedokončeném studiu herectví na pražské konzervatoři nastoupila do Divadla na Fidlovačce, zároveň hrála v Divadle v Řeznické, Divadle Bez zábradlí a v Černé labuti a od roku 2006 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle. Na stříbrném plátně debutovala v roce 1999 ve filmu Hanele, Kachyňově filmovém přepisu novely Ivana Olbrachta, v roce 2008 byla nominována na Českého lva za roli ve filmu Alice Nellis Tajnosti. Účinkovala i v mnoha dalších snímcích, např. Početí mého mladšího bratra (2000), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Děti noci (2008), Mamas & Papas (2010), Perfect Days (2011), Ve stínu (2012) či Sedmero krkavců (2015). Známá je také z televizních seriálů (např. Hop nebo trop, Dobrá čtvrť, Čtvrtá hvězda nebo Zkáza Dejvického divadla). 

 

author