Book cover

Katalogové č.: AK027
EAN: 8594169480275
Formát: 2 x CD mp3
Délka nahrávky: 16 hodin 29 minut

Recenze

Dva proti říši / historieblog.cz

Atentát / naposlech.cz

Dva proti říši / schefikuvblog.eu

Režie:

Jitka Škápíková

Dva proti Říši

Strhující románové zpracování atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

V historickém románu založeném na podrobném zkoumání pramenů a literatury autor barvitě, ale zároveň fundovaně popisuje domácí odboj stejně jako exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu, okolnosti i situaci po něm, přičemž všechny zúčastněné ukazuje jako lidské bytosti s jejich slabostmi a tužbami. Zároveň poskytuje realistický obraz i postoj představitelů Říše a odhaluje vyšetřovací postupy gestapa. Kromě známých faktů román obsahuje i řadu méně známých skutečností a reálné události jsou předkládány ve formě napínavého thrilleru. Mistrovsky zpracovaný příběh českého odboje o skupince statečných vojáků, jednom diktátorovi, zradě, smrti a svobodě nepřestává fascinovat výbornou psychologií postav a živým ztvárněním tíživé situace za 2. světové války.

Literární cena knižního klubu 2007

Autor:
Jiří Šulc další tituly

author

(* 1969)

Vystudoval právnickou fakultu a počátkem 90. let vstoupil do tajné služby České republiky, kde strávil skoro 16 let; následně působil v Evropské komisi v Bruselu. V literárním světě se prosadil románem Dva proti Říši, ověnčeným cenou Knižního klubu za rok 2007, který popisuje dramatické události spojené s atentátem na Reinharda Heydricha. O rok později vydal román Operace Bruneval, líčící polozapomenutou, ale významnou akci britských výsadkářů v obsazené Francii. Třetí próza Mosty do Tel Avivu (2010) popisuje méně známou společnou část historie československo-izraelských vztahů a čtvrtý román Operace Stonewall (2011) vykresluje aktivity spojeneckých sil v Biskajském zálivu. Jeho zatím poslední kniha Zrádci (2012) se odehrává v předválečném Československu let 1936–1938. Jeho knihy slaví nebývalý komerční úspěch – románu Dva proti Říši se dosud prodalo více než 32 000 výtisků, následujích dvou knih kolem 10 000. Více na www.jirisulc.eu.

Účinkující:

Ladislav Frej další tituly

(* 1941)

Český herec se divadlu věnoval ochotnicky již od mládí, kromě toho také hrál na housle a zpíval ve sboru brněnské Janáčkovy opery. Po absolutoriu brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze, kde nejprve hrál v Divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou), poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech (1987 – 1994). Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle, odkud se ale roku 1998 vrátil do Divadla na Vinohradech. Televizní diváci si jej pamatují z mnohých seriálů (Nemocnice na kraji města, Malý pitaval z velkého města, Kriminálka Anděl…), hojně se věnuje i dabingu; jeho hlasem promlouvá např. inspektor Barnaby ve Vraždách v Midsomeru.

author