Book cover
 

Katalogové č.: AK194
EAN: 85941694831944
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 37 minut

Překlad: Milan Lžička 

 

Rozhovor

Stvořit hlasem představu / OneHotBlog

Recenze

Slibný začátek nové série / naposlech.cz

Klára Cibulková se zhostila četby na výbornou / tintikuvblog.com

DNA (audiokniha) / jeduvknize.cz

Režie:

Jitka Škápíková

DNA

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.

První díl série Freyja & Huldar.  

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir další tituly

author

(* 1963)

Islandská spisovatelka vystudovala stavební inženýrství a stále pracuje v oboru. Psaní se věnuje od roku 1998, kdy vydala svou první knihu pro děti. Pro malé čtenáře napsala celkem pět příběhů, mnohem víc ji však proslavily detektivky. V oboru krimi debutovala prózou Poslední rituál (2005), přeloženou do více než 30 jazyků. Za následující román Mrazivé světlo (2006) byla nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Veleúspěšná je rovněž její sextalogie s Freyjou a Huldarem, z níž zatím česky vyšly tituly DNAČerná díra Katarze (Metafora 2017–2019), anebo hororový příběh Pamatuji si vás všechny (Metafora 2015), který na filmové plátno převedl Óskar Thór Axelsson.

 

Účinkující:

Klára Cibulková další tituly

(* 1975)

Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i nyní. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl,Polda, Rapl), ale i zásluhou neméně úspěšných filmů (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas & Papas).

author