Book cover
 

Katalogové č.: AK194
EAN: 85941694831944
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 37 minut

Překlad: Milan Lžička 

 

Rozhovor

Stvořit hlasem představu / OneHotBlog

Recenze

Slibný začátek nové série / naposlech.cz

Klára Cibulková se zhostila četby na výbornou / tintikuvblog.com

DNA (audiokniha) / jeduvknize.cz

Režie:

Jitka Škápíková

DNA

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.

První díl série Freyja & Huldar.  

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir další tituly

author

(* 1963)

Islandská spisovatelka, označovaná za místní obdobu Stiega Larssona, vystudovala stavební inženýrství v Reykjavíku a Montrealu a nadále v oboru působí, třeba při stavbě přehrad na východě ostrova. Literatuře se začala úspěšně věnovat v roce 1998. Zprvu psala pro děti, ještě známější je však v oboru krimi: její detektivka Poslední rituál (2005) byla přeložena do více než 30 jazyků a v žebříčcích prodejnosti předčila i thrillery Dana Browna. Za román Mrazivé světlo (2006) byla autorka nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Česky dosud vyšlo osm z jejích třinácti detektivek – naposledy v roce 2017 první Huldarův a Freyjin případ nazvaný DNA.

 

Účinkující:

Klára Cibulková další tituly

(* 1975)

Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i v současnosti. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Polda, Rapl), ale i celovečerním filmům (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas and Papas).

author