Book cover
 

Katalogové č.: AK313
EAN: 8594169483139
Formát: 2CD mp3
Délka nahrávky:  hodin  minut

Překlad: Milan Lžička

Datum vydání: listopad 2019

 

Rozhovor

Recenze

Režie:

Jitka Škápíková

Černá díra

Drastická hrozba z minulosti se naplňuje! 

Je opravdu nutné brát tak vážně vzkaz třináctiletého školáka, který kdysi v časové schránce zanechal nenávistný vzkaz prorokující smrt hned několika lidem? Detektiv Huldar zastává názor, že vyšetřování banální patálie dostal na starost jedině proto, aby ho vedení policie drželo stranou od skutečných případů, poněvadž v tom minulém přišel o morální kredit i o post šéfa oddělení. Pátrání mu naštěstí umožní znovu se scházet s dětskou psycholožkou Freyjou, která mu snad osvětlí, jak vyšinutému mozku čelí. Jenže pak jsou v jistém zahradním bazénku nalezeny useknuté ruce, krátce nato se najde i jejich brutálně zavražděný majitel a poté další tělo, přičemž jména mrtvých odpovídají iniciálám ze seznamu. Je to na mírumilovném Islandu stále jen náhoda, anebo se tu někdo drasticky mstí?

Druhý díl série Freya & Huldar.

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir další tituly

author

(* 1963)

Islandská spisovatelka, označovaná za místní obdobu Stiega Larssona, vystudovala stavební inženýrství v Reykjavíku a Montrealu a nadále v oboru působí, třeba při stavbě přehrad na východě ostrova. Literatuře se začala úspěšně věnovat v roce 1998. Zprvu psala pro děti, ještě známější je však v oboru krimi: její detektivka Poslední rituál (2005) byla přeložena do více než 30 jazyků a v žebříčcích prodejnosti předčila i thrillery Dana Browna. Za román Mrazivé světlo (2006) byla autorka nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Česky dosud vyšlo osm z jejích třinácti detektivek – naposledy v roce 2017 první Huldarův a Freyjin případ nazvaný DNA.

 

Účinkující:

Klára Cibulková další tituly

(* 1975)

Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i v současnosti. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Polda, Rapl), ale i celovečerním filmům (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas and Papas).

author