Book cover
Katalogové č.: AK312
EAN: 8594169483122
Formát: 2CD mp3
Délka nahrávky: 12 hodin 46 minut

Překlad: Milan Lžička

Datum vydání: 2/2020

 

Recenze

Druhý případ pro Freyju a Huldara / tintikuv-blog.blogspot.com

Režie:

Jitka Škápíková

Černá díra

Drastická hrozba z minulosti se naplňuje! 

Je opravdu nutné brát tak vážně vzkaz třináctiletého školáka, který kdysi v časové schránce zanechal nenávistný vzkaz prorokující smrt hned několika lidem? Detektiv Huldar zastává názor, že vyšetřování banální patálie dostal na starost jedině proto, aby ho vedení policie drželo stranou od skutečných případů, poněvadž v tom minulém přišel o morální kredit i o post šéfa oddělení. Pátrání mu naštěstí umožní znovu se scházet s dětskou psycholožkou Freyjou, která mu snad osvětlí, jak vyšinutému mozku čelí. Jenže pak jsou v jistém zahradním bazénku nalezeny useknuté ruce, krátce nato se najde i jejich brutálně zavražděný majitel a poté další tělo, přičemž jména mrtvých odpovídají iniciálám ze seznamu. Je to na mírumilovném Islandu stále jen náhoda, anebo se tu někdo drasticky mstí?

Druhý díl série Freya & Huldar.

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir další tituly

author

(* 1963)

Islandská spisovatelka vystudovala stavební inženýrství a stále pracuje v oboru. Psaní se věnuje od roku 1998, kdy vydala svou první knihu pro děti. Pro malé čtenáře napsala celkem pět příběhů, mnohem víc ji však proslavily detektivky. V oboru krimi debutovala prózou Poslední rituál (2005), přeloženou do více než 30 jazyků. Za následující román Mrazivé světlo (2006) byla nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Veleúspěšná je rovněž její sextalogie s Freyjou a Huldarem, z níž zatím česky vyšly tituly DNAČerná díra Katarze (Metafora 2017–2019), anebo hororový příběh Pamatuji si vás všechny (Metafora 2015), který na filmové plátno převedl Óskar Thór Axelsson.

 

Účinkující:

Klára Cibulková další tituly

(* 1975)

Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i nyní. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl,Polda, Rapl), ale i zásluhou neméně úspěšných filmů (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas & Papas).

author